Monday, July 13, 2020
Home Authors Posts by Shash_admin

Shash_admin

123 POSTS 0 COMMENTS

APLIKONI PËR ÇMIMIN MIES VAN DER ROHE ME PROJEKTET TUAJA DERI...

Të dashur kolegë, SHASH ju fton të merrni pjesë në konkursin ndërkombëtar të arkitekturës bashkëkohore “Mies Van der Rohe 2021”.Ky...

Anëtarësohu në SHASH, që të votosh e të votohesh!

Kolegë të nderuar, SHASH ju uron shëndet të plotë në këtë periudhë të vështirë që po kalojmë.

Balkan Architecture Forum (BAF) – Organizata e Arkitektëve Ballkanikë

Të nderuar kolegë, Ju ftojmë të njiheni me Organizatën e Arkitektëve Ballkanikë - Balkan Architecture Forum (BAF), anëtare e...

Ndahet nga jeta shkrimtari i mirënjohur Moikom Zeqo

Kolegë të nderuar, Me keqardhje të madhe ju njoftojmë se ditën e sotme ka ndërruar jetë shkrimtari dhe...

BËHUNI PJESË E KONKURSIT “MIES VAN DER ROHE 2021”

Tiranë më 29.05.2020 Të dashur kolegë, SHASH ju fton të merrni pjesë në konkursin ndërkombëtar të arkitekturës...

Zgjedhjet në SHASH 2020

Kolegë të nderuar, SHASH ju uron shëndet të plotë në këtë periudhë të vështirë që po kalojmë.

Konkurs Publik Idesh Arkitekture: Projektimi i Qendrës së Vizitorëve në Kuvendin...

Të nderuar kolegë,Ju informojmë që Instituti Demokratik Amerikan, në bashkëpunim me Kuvendin e Shqipërisë kanë shpallur thirrjen për ide për ngritjen e...

Lamtumirë Mjeshtër…!

Kolegë të nderuar, me keqardhje të madhe ju njoftojmë sot lajmin e papritur të humbjes së arkitektit të njohur, “Mjeshtër në Arkitekturë”, z. Maks...

Ndahet nga jeta kolegu jonë, arkitekti i njohur Hajdar Kovaçi

Arkitekti i njohur Hajdar Kovaçi u nda nga jeta mbrëmjen e djeshme, pas një beteje prej thuajse 3 javore me Covid-19.

Ndahet nga jeta arkitekti i njohur italian Vittorio Gregotti si pasojë...

Më 15 Mars 2020 në Milano, është ndarë nga jeta arkitekti Vittorio Gregotti, 92 vjeç, një prej mjeshtrave të Arkitekturës italiane...