Sunday, March 24, 2019
Home Authors Posts by Shash_admin

Shash_admin

68 POSTS 0 COMMENTS

Ekspozita: Çmimi i Arkitekturës Toskane – Premio Architettura Toscana | 5-30...

Premio Architettura Toscana (PAT)Mostra dei progetti vincitori della prima edizione  Inaugurazione: 4 dicembre ore 17Apertura: 5 – 30 dicembre...

SHASH merr pjesë në Edicionin e Parë të “Panairi i Ndërtimit,...

SHASH merr pjesë me pavilonin e saj në Edicionin e Parë të “Panairi i Ndërtimit, Arkitekturës dhe Planifikimit Urban” në Expocity Albania më datë...

Robert Venturi ndahet nga jeta në moshën 93 vjeç.

Robert Venturi,fitues i Pritzker Price 1991, imazhi më i rëndësishëm i arkitekturës amerikane, u nda nga jeta në 18 shtator 2018, në moshën 93...

JURIA PËRZGJEDH 5 PROJEKTET SHQIPTARE QË DO TË MARRIN PJESË NË...

Të dashur kolegë, Duke falenderuar të gjithë ata iu përgjigjën thirrjes së SHASH për t'u bërë pjesëmarrës në konkursin Mies Van Der Rohe, njohtojmë se...

BËHUNI PJESË E KONKURSIT “MIES VAN DER ROHE 2019”

Tiranë më 27.06.2018 Të dashur kolegë, SHASH ju fton të merrni pjesë në konkursin ndërkombëtar të arkitekturës bashkëkohore “Mies Van der Rohe 2019”. Ky është një event...

FAZA II Anëtarësimi në SHASH (50% e pagesës)

Shoqata e Arkitektëve të Shqipërisë, ju fton për anëtarësim për periudhën e dytë të vitit 2018. Kjo thirrje e dytë, vjen si kërkesë e shumë...

Firmoset krijimi i Këshillit Konsulativ të Arkitektëve në Europën Qendrore dhe...

The Consulative Council of Architects in Central and Eastern Europe KUSH JEMI NE?   Ne, udhëheqësit e organizatave të arkitektëve të Europës Qendrore dhe Lindore. ÇFARË DUAM? Ne...

Akademia Verore 2018 në Liqenin e Prespës dhe Luginën e Devollit

INTBAU Albania, në bashkëpunim me Agjencinë Kombëtare të Planifikimit të Territorit organizojnë këtë verë Akademinë Verore 2018 në Liqenin e Prespës dhe Luginën e Devollit, e cila zhvillohet në...